Game Jam Steelworks Jam: Hi-Tech 2024

Przez 48 godzin, od 18:00 23 lutego do 18:00 25 lutego 2024 roku, BG AGH stała się areną dla pasjonatów, którzy oddali się tworzeniu gier komputerowych.

Wydarzenie zgromadziło 46 uczestników, podzielonych na 11 zespołów, gotowych do wykorzystania swoich umiejętności w tworzeniu gier na wyznaczony temat. Czego można się spodziewać, kiedy tak różnorodne talenty łączą siły? Odpowiedź jest prosta: absolutnej kreatywności i niesamowitej energii!

To, co wyróżniło tegoroczne wydarzenie spośród innych edycji to wprowadzone ograniczenie dotyczące korzystania z chatu GPT i innych sztucznych inteligencji. Decyzja ta stanowiła dodatkowe wyzwanie dla uczestników, jednak również dała im szansę na wykorzystanie własnej wyobraźni i umiejętności w pełni.

Z dumą mogę ogłosić, że Steelworks Jam: Hi-Tech został zorganizowany przy wsparciu Indie Games Starter, co tylko podkreśla skalę tego wydarzenia i zaangażowanie społeczności w rozwój branży gier.

Tematy Game Jamu:

  1. Symulacja pracy w marsjańskiej kopalni kobaltu okazała się jednak przyjemniejsza niż sama praca w marsjańskiej kopalni.
  2. Metaverse AGH miało na swoją premierę w 2152 więcej bugów niż się spodziewaliśmy, ale niektóre okazywały się też przydatne.
  3. Pierwszego dnia pracy w NeoBibliotece AGH w 2050 mogłem się spodziewać wszystkiego, ale nie tego, że…

Biblioteczny temat wybrało aż 7 zespołów z 11!

Oto zwycięzcy:

Team We will see soon z grą VRową „Quest3” zdobył I miejsce

Morse Team z grą „Bookroach” zajął II miejsce

Dwóch informatyków podcast z grą „Enter the bookgeon” zdobyli miejsce III

Gry stworzone w tym jamie można pobrać tutaj:

https://itch.io/jam/steelworks-hi-tech-2/entries?fbclid=IwAR2HtQZNAU2qFXu1urQO1gavtlhdJcWmS7owh7UqSmPOCT8RKTFqH5KLQg4

 

Serdecznie dziękujemy Indie Games Starter za wspaniałą współpracę.

Scroll to Top